SERWIS DAWNE KŁODZKO

10 lat Dawnego Kłodzka

26 października 2013 roku minęło 10 lat od uruchomienia serwisu Dawne Kłodzko. W związku z tym została uruchomiona specjalna strona w serwisie, która poświęcona jest temu jubileuszowi. Znaleźć na niej można m.in. ekspozycję, która prezentuje na zdjęciach serwis Dawne Kłodzko oraz osoby w różny sposób z nim związane, a także filmy przygotowane na potrzeby jubileuszu. Na stronie znalazły się również galerie zdjęć z jubileuszowego wieczoru oraz pierwszy numer biuletynu Towarzystwa Przyjaciół Kłodzka. Ponadto na jubileuszowej stronie znalazły się informacje o ustanowionym przez Towarzystwo Przyjaciół Kłodzka tytule "Przyjaciel Kłodzka" oraz pierwszych laureatach nagrody.

Po 10 latach istnienia statystyki serwisu Dawne Kłodzko prezentowały się następująco: 3626 zdjęć w galeriach i albumach, ponad 8 tys. podstron, 491 użytkowników forum, którzy napisali 6981 postów w 658 tematach, blisko 150 tys. odsłon i blisko 2000 unikalnych odwiedzających w każdym miesiącu. Przez 10 lat Dawne Kłodzko zanotowało ponad 15 milionów odsłon.

Blisko 100 osób - związanych w mniejszym lub większym stopniu z serwisem Dawne Kłodzko lub po prostu sympatyków i przyjaciół, przybyło 23 listopada 2013 na Jubileuszowy Wieczór, prowadzony przez Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Kłodzka Grzegorza Sadowskiego oraz twórcę serwisu Dawne Kłodzko Tomasza Żabskiego. W czasie wieczoru była okazja zapoznać się z krótką, filmową historią serwisu, a także poznać osoby, które na przestrzeni 10 lat w różny sposób z serwisem współpracowały. Sentymentalnym akcentem wieczoru był występ dzieci z kłodzkiego zespołu Jutrzenka, którego historia jest również mocno związana z naszym miastem. Osoby, które zasłużyły się w działalności na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego miasta Kłodzka, zostały uhonorowane nadaniem tytułu "Przyjaciel Kłodzka". Świadectwa nadania tytułu i pamiątkowe statuetki otrzymali: Oskar Dolot, Wojciech Gątkiewicz, Mieczysław Kowalcze, Grzegorz Sadowski oraz Stanisław Stech

Towarzystwo Przyjaciół Kłodzka z okazji jubileuszu odstąpiło od zasady "tajności" szczegółów projektów, nad którymi aktualnie pracuje i zaprezentowało filmowy zwiastun projektu "Tajemnicze Kłodzko".

Wieczór zwieńczył jubileuszowy tort "z Rybakiem", poczęstunek oraz kuluarowe rozmowy sympatyków i przyjaciół serwisu. Każdy z gości otrzymał również pamiątkowy piernik w formie "mini Rybaka", który - jeśli nie został zjedzony - ma na słodko przypominać o serwisie Dawne Kłodzko.